Odpowiednio dobrane środki czystości pozwalają usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia, plamy i nieestetycznie wyglądające zacieki. Jednak do mycia podłogi, oprócz profesjonalnych preparatów, równie ważny jest dobór odpowiedniej nakładki do mopa. Jej określone właściwości zależą przede wszystkim od materiału, z jakiego została wykonana. Jakiego rodzaju nakładki mamy do wyboru i jakie jest ich przeznaczenie?

Nakładki z mikrofibry

To jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych typów nakładek, ponieważ charakteryzuje się dużą wytrzymałością – bardzo łatwo jest ją długo utrzymać w czystości i wolno się zużywa. Ponadto, cienkie włókna mikrofibry powodują, że nakładka bardzo dobrze wchłania wilgoć. Świetnie sprawdza się w przypadku mycia podłóg laminowanych, posadzek, płytek ceramicznych czy wykładzin. W INTER TEAM dostępne są nakładki z mikrofibry o różnym rozmiarze, przeznaczone do sprzątania na sucho oraz mopowania na mokro, np. MOP TWIST DUO lub HIGH-TECH DUO z dodatkowymi paskami szorującymi. Do mycia powierzchni takich jak panele, płytki czy wykładzina PVC, najbardziej odpowiednie będą FUNKY DUO , PIANO DUO lub PIANO KLIPER.

Nakładki bawełniane

Choć nieco mniej wytrzymałe, są tańszą wersją nakładek na mopy i sprawdzają się najlepiej podczas czyszczenia podłóg środkami dezynfekującymi o silnym działaniu penetrującym, np. podczas próby usunięcia z podłogi kwasów czy ługów. W naszym sklepie INTER TEAM oprócz tradycyjnych nakładek bawełnianych, posiadamy również nakładkę bawełnianą DUST, przeznaczoną do zamiatania z jednoczesnym usuwaniem wilgoci oraz ATLAS DUO – idealną do mycia podłóg szorstkich.

Nakładki akrylowe

Nie są aż tak popularne, jak nakładki z mikrofibry lub bawełniane, ponieważ w przeciwieństwie do nich, nakładek akrylowych nie należy stosować podczas sprzątania na mokro. Natomiast świetnie sprawdzają się w przypadku usuwania kurzu i piasku z twardych nawierzchni. Można więc wykorzystać je przy zamiataniu korytarzy, sal gimnastycznych, marketów czy innych powierzchni użytkowych. Akrylowy wkład umożliwia przyciąganie nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu, zapewniając wysoką skuteczność sprzątania. W asortymencie INTER TEAM posiadamy nakładki akrylowe typu DUST AKRYL, dopasowane do każdego rozmiaru stelaża.

Mycie podłogi z INTER TEAM to czysta przyjemność

Wybór właściwej wkładki do mopa wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Świadczy o tym ilość dostępnych na rynku rodzajów wkładów, zapięć, stelaży itp. Wiele zależy od tego, jaką powierzchnię mamy zamiar wyczyścić, dlatego warto się zastanowić, które z dostępnych funkcjonalności są dla nas najważniejsze. Odpowiedni wybór znacznie ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, a mycie podłogi stanie się czystą przyjemnością. Pełną ofertę profesjonalnych wkładów do mopów od INTER TEAM, a także inne akcesoria, które z pewnością ułatwią skuteczne sprzątanie każdej powierzchni, można znaleźć w akcesoriach.