Wraz z dniem 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ogólnie określane mianem "RODO" lub „Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych").

Nawiązując do tej zmiany, również i my wprowadziliśmy pewne zmiany w sklepie internetowym. W związku z tym faktem informujemy o przetwarzaniu danych. 

Administrator Danych Osobowych

Administratorem strony sklep-it.pl, a tym samym także administratorem danych osobowych jest firma:

„INTER TEAM PRZEMYSŁAW RÓG” z siedzibą w Rybniku, ul. Poligonowa 18, posiadającą wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta miasta Żor. NIP: numer 651-000-94-05. Regon numer: 271937202.

W związku z wprowadzeniem nowych regulacji wyznaczyliśmy również Inspektora Państwa Danych Osobowych. Kontakt został stworzony w celu ułatwienia kontaktu w sprawach dotyczących danych osobowych. W tym celu można oczywiście wykorzystać kontakt komórkowy - 602 118 391.

Wybierając, zamawiając produkty z naszego sklepu internetowego powierzacie nam Państwo cenne informacje. W podobny sposób dane kontaktowe udostępniane są przez nas firmom zewnętrznym, które odpowiadają za realizację zamówienia - firmy kurierskie.  Wszystko to po to, by umożliwić realizację transakcji. Państwa dane nie są przekazywane nikomu, kto nie jest bezpośrednio związany dostawą produktów. 

Jakie dane są przez nas przetwarzane? 

Aby zrealizować zamówienie w sklep-it.pl, niezbędne są dane osobowe lub firmowe takie, jak Imię i Nazwisko/nazwa firmy, adres mailowy, numer telefonu, dokładny adres dostawy zamówionych produktów. 

W jakim celu zbieramy te informacje? 

Aby móc dostarczyć Państwu produkty z koszyka wirtualnego niezbędny jest adres fizyczny, imię i nazwisko oraz numer telefonu (w celu ewentualnego kontaktu z kurierem), lub kontaktu z naszej strony w celu określenia terminu wysyłki. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a) do c) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Użytkownik. 

Powyższe dane mogą być też wykorzystywane wewnątrz firmy do celów statystycznych i marketingowych (w tym między innymi analizowanie i profilowanie danych w celach marketingowych) produktów i usług. Podstawą prawną jest art. 6 ust. lit. a) gdyż dane podajesz dobrowolnie oraz art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – kiedy stanowią one uzasadniony interes administratora. Dane mogą być przetwarzane do momentu wyrażenia skutecznego sprzeciwu. 

Pragniemy także nadmienić iż podanie danych osobowych jest całkowicie dobrowolne, jednakże w przypadku braku zgody na przetwarzAnie danych, nie ma możliwości dokończenia transakcji. W tym celu umieściliśmy okienko z możliwością odhaczenia przy składaniu zamówienia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody i okienko nie zostanie zaznaczone, zamówienie nie zostanie dokończone, a dane nie zostaną przekazane. 

Jakie są Państwa  prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych?

Zgodnie z przepisami określonymi w art. 15 – 22 w/w Rozporządzenia każdemu klientowi przysługują następujące prawa w związku z przetwarzaniem przez sklep-it.pl danych osobowych. Chodzi o prawo do:

1. dostępu do Państwa danych, w tym uzyskania kopii danych,

2. żądania sprostowania danych,

3. usunięcia danych (w określonych sytuacjach),

4. wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,

5. do ograniczenia przetwarzania danych.

W tym przypadku należy pamiętać iż Państwa dane są przetwarzane na podstawie zgody którą można w dowolnym momencie  wycofać. Należy jednak pamiętać iż wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Aby tego dokonać należy wysłać zgłoszenie drogą mailową pod adres ido@sklep-it.pl